Windows XP vs RDP Windows 2012 R2 – poznámky

Home / Uncategorized / Windows XP vs RDP Windows 2012 R2 – poznámky

Pořád novější a novějsí server OS a starší a starší klienti 🙂

Nevím jesti je to chyba obecná nebo jsem na ni narazil jenom já. Každopádně při použití RDS farmy na 2012 R2 a Windows XP klienta s RDP 7 (KB969084) nastane problém při minimalizaci RemoteApp aplikace. Aplikace se sice minimalizuje ale obrazovka nepřekreslí – toto se děje pouze pokud pod RemoteApp aplikací je lokální aplikace či desktop, pokud je pod ní jiná RemoteApp aplikace, tento problém nenastane. Vypadá to jako kdyby poslední RDP klient neřekl OS, obraze odmaž se :).

Hledal jsem všude jak v supportu microsoft i premium supportu, ale nikde nic – akorát parkrát na fórech, ovšem bez řešení link (moc mě baví jak moderátoři označují odpovědi za vyřešené – peklo 😕 ).

Takže co s tím? Využít staršího RDP klienta na Windows XP. S tím nastavají problémy s SSO – dá se to vyřešit.

Pokud chceme využívat plného SSO, jak pro přístup na Web Interface tak i k RemoteApp aplikacím je potřeba to trošku ohnout:

1. Ohnutí RD Webu

K povolení Windows autentizace je potřeba upravit soubor C:\Windows\Web\RDWeb\Pages\web.config.  V tomto souboru najděte  text To turn on Windows Authentication: a dle  pokynů zakomentujte a odkomentujte – více zde.

Další změna je v souboru C:\Windows\Web\RDWeb\Pages\en-US\Default.aspx, kde změnte proměnou bPrivateMode na true:
public bool bShowPublicCheckBox = false, bPrivateMode = true, bRTL = false;

Aby SSO fungovalo správně je potřeba mít v IE site v Local Intranet.

2. Ohnutí RDP klienta

Není to úplné ohnutí RDP klienta, ale spíše nastavení. Aby RDP klienta využíval k přístupu k RemoteApp/Desktopu aktuálně přihlášeného uživatele,  je nutné nastavit politikou Credentials Delegation – jak na to zde.

3. Přiohnutí RDS farmy

Starší RDP klient má problém při spuštění aplikace z farmy pokud se farma jmenuje stejně jako jeden z serverů ve farmě – a to je u Windows 2012 R2 normal, páč žádné jméno farmy jako bylo u Windows 2008 R2 už není. Tzn. že jméno farmy je jméno Session brokeru.

Co s tím ? Lze to ohnout přidáním správných CustomRDPProperty.

Stačí pouze dvě:

  1. Full Address
  2. Alternative Full Address

Tyto dvě je potřeba nastavit na obecné jméno, u mě to bylo na CNAMA RDWebu – např. rds.firma.cz. Tento záznam odkazuje na vnitřní server s RDWebem. Pokud máte oddělěné RDWeby pro přístup z venku a zevnitř je potřeba nadefinovat jiný Alternative Full Address a to adresou na Connection Broker. Pokud máte vše na jednom serveru, nechte obě hodnoty nastavené na rds.firma.cz.

Set-RDSessionCollectionConfiguration -CollectionName Aplikace -CustomRdpProperty "full address:s:rds.firma.cz `nalternate full address:s:connectionB.firma.local`nuse redirection server name:i:1"

Tak a tědka by měli být všichni spokojení 8-).

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *